Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

Scar Tedavisi

Scar (yara izi) tedavisi, günümüzde birden fazla konforlu ve güvenilir tedavi yöntemleri bulunan bir problemdir. Ciltte scar dediğimiz bu izler birçok nedenden ötürü olabilir. Doğru şekilde iyileşmeyen ameliyat izleri, akneler nedeni ile oluşmuş ergenlik döneminden kalan izler, düşme, kaza vb. çeşitli yaralanmalar nedeni ile oluşmuş izler scar tedavisine dahildir.

 

PRP, Lazer ve dermapen uygulamaları scar tedavisinde en yaygın kullanılan tedavi seçenekleridir. Kişiye özel hazırlanan tedavi protokolünde hangi yöntemin kullanılacağı maruz kalınan deformasyonun çeşidine ve oluşma süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Scar izi dediğimiz yara izleri ilk etapta kırmızı olmakla birlikte zamanla o kırmızılık kendiliğinden solar ve iz, cilt tonuna yakın açık bir renk alır. Ancak bu renk değişimi gerek dokusal olarak gerekse görüntü olarak izi maalesef görünmez yapmaz. Günün sonunda söz konusu yanlış bir iyileşme olduğu için mutlaka müdahale gerekir.

 

Günümüzde birçok kişi özellikle aloe vera bitkisinin özünden elde edilen kremler ve solüsyonlarla bu yara izlerini evde tedavi etmeye çalışmaktadır. Halbuki aloe vera bitkisinin cilde olumlu etkileri olduğu bilinmekle birlikte scar izlerini tedavi ettiğine dair yeterli araştırma söz konusu değildir.

 

Keloid iz dediğimiz yaranın sınırlarından taşan izlerin yanı sıra Hipertrofik dediğimiz kırmızı ancak yaranın sınırları içerisinde olan izlere ek olarak sivilce izleri ve cildin yanmasıyla oluşan Kontraktür izleri olmak üzere birden fazla iz çeşidi dolayısıyla da birden fazla tedavi protokolü bulunmaktadır.

 

Scar teşhisi klasik bir doktor muayenesi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Tanı için ek olarak çeşitli test ve prosedürlere ihtiyaç yoktur. Muayene esnasında yara izinin türü belirlenir ve hastadan tıbbi geçmiş alınarak yara izinin ne kadar eski olduğu tespit edilir ve akabinde tedavi süreci başlar.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Burun Dolgusu

Yüz hatları eşsizdir. Günümüzde yapılan yanlış estetik uygul..

DAHA FAZLA