Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

PRP

Trombosit bakımından zengin plazma tedavisi ya da yaygın olarak bilinen adıyla  PRP (platelet rich plasma) uygulaması, kişinin kendi kanının alınarak özel bir işlemden geçirilmesi sonrasında tekrar kişiye enjekte edilmesi ile yapılan bir işlemdir.

 

Oldukça güvenilir ve konforlu bir işlem olan PRP tedavisinde ham madde olarak kişinin kendi kanı kullanıldığı için bilinen ağır bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu yönüyle oldukça güvenilirdir.

 

Kendi kanınla gençleşme tedavisi olarak da bilinen PRP tedavisi, özellikle cilt kalitesinin artırılmak istendiği durumlarda sıklıkla başvurulan bir uygulamadır. Konforlu olması ve sosyal hayatı kesintiye uğratmaması nedeni ile yaygın olarak başvurulan PRP uygulaması, cilt gençleştirmenin yanı sıra saç tedavilerinde ve bazı onarıcı medikal tedavilerde de kullanılmaktadır.

 

PRP uygulamasının yapılış şekli uygulama yapılacak alana göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin söz konusu ciltse direkt enjeksiyon yöntemi ile yapılmakla birlikte eğer söz konusu saç güçlendirme ise saç tedavilerinde kullanılan özel bir cihazla yapılabilmektedir.

 

PRP uygulaması konforlu ve basit bir işlem olmakla birlikte uygulama sırasında hissedilecek olası ağrı ve acıyı minimalize etmek için işlem sırasında lokal anesteziler veya solüsyonlar kullanılabilmektedir.

 

PRP uygulaması, seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. İster cilt olsun ister saç veya akut yaralanma, tüm tedavi süreçleri kişiye özel şekilde planlanır. Bu nedenle söz konusu PRP tedavisi olunsa standart bir seans sayısından bahsetmek mümkün değildir. Seans sayıları hastadan hastaya değişiklik göstermekte tüm seans planlamaları kişinin karşılaştığı deformasyona göre belirlenmektedir.

 

PRP uygulamasına hangi durumlarda başvurulur?

 

  • Cilt kalitesini artırmaya yönelik tedavilerde
  • Saç dökülmelerinde
  • Cilt gençleştirme tedavilerinde
  • Tendon yaralanmalarında
  • Osteoartrit (Kireçlenme) tedavilerinde
  • Skar izlerinin tedavilerinde

 

PRP uygulaması ile ilgili detaylı bilgi için her zaman kliniğimize ulaşabilir; uzmanlarımızla görüşerek merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Burun Dolgusu

Yüz hatları eşsizdir. Günümüzde yapılan yanlış estetik uygul..

DAHA FAZLA