Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

Microblading

Yaklaşık olarak 1- 1,5 yıl kalıcılığı bulunan microblading işlemi veya diğer adıyla kıl tekniği işlemini kısmi kalıcı kaş çizimi olarak tanımlayabiliriz. Altın oranın önemli olduğu bu kaş çiziminde amaç, yüz ile uyumlu bir kaş tasarımı ile yüzde istenilen bütünsel güzelliğe ulaşmaktır.

Microblading işlemi, kişilerin kendi imkanları doğrultusunda evde yapabilecekleri bir uygulama değildir. Mutlaka bu alanda uzman yetkin biri tarafından yapılmalıdır. Microblading işlemi, mikropigmentasyonla çok karıştılmakla birlikte mikropigmentasyon işleminden tamamen farklıdır. Cildin yüzey kısmına yakın bir tabakaya yapılan microblading işlemi, özel bir kalemle manuel olarak yapılır. Gür bir kaş görünümünün amaçlandığı mikroblading işlemi güvenilir ve bilinen, kanıtlanmış bir yan etkisi bulunmayan bir kozmetik işlemdir.

Microblading işleminde lokal anesteziklerden destek alındığı için uygulama esnasında hissedilen ağrı oldukça minimaldir.

Microblading uygulaması planlanırken ilk etapta uygulanacak pigmentlerin kişinin doğal kaş yapısına ve rengine uygun olarak seçilmesi işlem sonunda gerçek kaşlarla bütünlük sağlanması açısından oldukça önemlidir. Bununla birlikte, pigmentlerin işlemine başlamadan önce özel ölçüm materyalleri ile kişinin kaş uzunluğu ve kaşların yüze oranı hesaplanarak altın oran da dikkate alınarak bir ölçüm ve akabinde çizim yapılır. Bu esnada yapılan çizim, silinebilir özelliktedir. Bu çizimin amacı hem uygulama alanının sınırlarını belirlemek hem de işlem yapılan kişiye uygulama sonrası görünümü gösterebilmektir. Yapılan çizim, uygulama yaptıracak kişi tarafından onaylandıktan sonra lokal anestezi akabinde işleme başlanır.

Microblading süresince kullanılan özel uçlar kişiye özel tek kullanımlık steril uçlardır. Uygulamanın planlama aşamasında seçilen boya, bu özel uçlar sayesinde kaş çiziminde kullanılır. Çizim işlemi sonrası microblading uygulaması tamamlanır.

Microblading uygulaması 3D ve 6D kıl teknikleri olmak üzere iki farklı teknikle uygulanabilmektedir. 3D kıl tekniği yaygın olarak kullanılan tekniktir. 3D yapılan çizim sayesinde microblading ile oluşturulan kaşlar gerçeklerinden ayırt edilemez özelliktedir. Doğal görünüm fazlasıyla korunur. 6D tekniği ise 3D tekniğine göre çok daha ince bir çalışma ve akabinde daha fazla tecrübe gerektiren bir işlemdir. 3D işleminden farklı olarak 6D tekniğinde çok daha ince uçlu iğneler kullanılmakta ve daha yoğun bir kaş tasarımı yapılmaktadır. İki teknikte de microblading yöntemi ile yapılan kaşlar, gerçeklerinden ayırt edilemez niteliktedir.

İşlem sonrası ilk 4 ila 5 gün içerisinde işlem yapılan alanda kabuklanmalar meydana gelmektedir. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden dökülmektedirler. O nedenle bu kabuklanmalar kesinlikle soyulmamalıdır. Kabuklanma süresi geçtikten sonra yapılan işlemin son hali ortaya çıkmaktadır.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Burun Dolgusu

Yüz hatları eşsizdir. Günümüzde yapılan yanlış estetik uygul..

DAHA FAZLA