Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

Mezoterapi

Yüz güldüren sonuçlar aldığımız mezoterapi uygulaması, günümüz ameliyatsız estetik uygulamaların başında gelir. Cilt tedavileri başta olmak üzere, saç tedavilerinde, güneş lekelerinde, selülit tedavilerinde, spor yaralanmalarında, deri çatlaklarında, malezma tedavisinde, akut romatizmalarda ve daha pek çok onarım gerektiren tedavilerde mezoterapi uygulamalarına başvurulmaktadır.

Hem estetik hem de medikal tedavilerde sıklıkla başvurulan mezoterapi uygulamasında amaç, işlem yapılan bölgede bir onarım süreci başlatmaktır. Güvenilir ve etkin bir uygulama olan mezoterapi uygulaması, günümüzde özellikle en yaygın olarak cilt gençleştirmede kullanılmaktadır. Ciltteki kollajen üretimini tetikleyen ve cilt elastikiyetini artıran mezoterapi uygulaması güzel yaş almak, yaş alma sürecini kontrol altında tutmak isteyen birçok kadın ve erkeğin başvurduğu bir uygulamadır.

Mezoterapi uygulaması, temelde, bir karışımlar bütününün cilde enjeksiyon yoluyla uygulanmasıdır. Hyaluronik asit, mineraller, vitaminler, antioksidanlar, cildin ihtiyaç duyduğu aminoasitler mezoterapi uygulamasının içeriğinde yer alır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi mezoterapi uygulaması günümüzde, birçok farklı alanda kullanılmakta gerek estetik gerekse medikal alanda sık sık bu uygulamaya başvurulmaktadır. Bu nedenle mezoterapi uygulamasının içeriği, uygulama yapılacak alana, karşılaşılan sağlık sorununa ve kişinin yaşına göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Seanslar halinde yapılan mezoterapi uygulamasında seans sayısı da tıpkı mezoterapi bileşenlerinin uygulama alanına göre değişmesi gibi hastadan hastaya ve uygulama alanına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin cilt gençleştirme için yapılan mezoterapi seans sayısı ile tendon yaralanması için yapılan seans sayıları aynı olmayabilmektedir.

Mezoterapi uygulaması mutlaka bu alanda tecrübeli yetkin kişiler tarafından yapılmalıdır. Başvuran hastanın ihtiyacını iyi bir şekilde anlayabilmek ve doğru tedavi protokolünü uygulayabilmek için bu yetkinlik şarttır. Gerek enjeksiyon yöntemi ile yapılması gerekse sosyal hayatı kesintiye uğratmayacak kadar pratik ve konforlu olması nedeni ile mezoterapi uygulaması birçok kişiye basit bir işlemmiş gibi gelebilir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi konforlu ve pratik olsa da mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Burun Dolgusu

Yüz hatları eşsizdir. Günümüzde yapılan yanlış estetik uygul..

DAHA FAZLA