Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

Medikal Cilt Bakımı

Her fırsatta cildimiz en güzel giysimiz deriz. Peki ona gerçekten iyi bakıyor muyuz?

Makyaj artıkları, günlük kullandığımız kremler, maruz kaldığımız hava kirliliği ve daha pek çok çevresel faktörler nedeni ile cildimiz daima temizlenmeye ve bakıma ihtiyaç duyar.

Güzel ve çekici bir görünüm için sağlıklı bir cilt olmazsa olmazdır. Cildimizin daima sağlıklı kalabilmesi için de ilk adım her zaman temiz olmasıdır. Gözenekli bir yapıya sahip olan bu nedenle de çok hızlı bir şekilde kire ve deformasyona maruz kalabilen cilt, 2 ila 4 haftalık aralıklarla temizlenip cilt gözeneklerinde olası kir birikimlerinin engellenmesi önemlidir.

Medikal cilt bakımı uygulaması, cildinizin ihtiyaç duyduğu temizliğin yanı sıra o an cildinizdeki hafif düzeydeki problemlerin çözümü için de idealdir. Profesyonel cilt bakımı olarak da adlandırılan medikal cilt bakımında amaç; cildin sebum dengesini koruyarak cildi nemlendirmek ve siyah noktaları temizleyerek olası gözenek tıkanıklıklarının önüne geçmektir.

Medikal cilt bakımı; cildin bakıma hazırlanması varsa makyaj vb. ürünlerin ciltten temizlenmesi ile başlar. Ardından buhar terapi ile cilt gözenekleri yumuşatılarak gözeneklerin temizlenmesine zemin hazırlanır. Cilt temizliğinin ardından gözenekler temiz ve açıkken cildin o anki ihtiyaçları doğrultusunda özel bakımlarla cildin alt gözeneklerine inecek şekilde cilde bakım yapılır ve akabinde ihtiyaç duyulması halinde özel radyofrekans veya ultrasound uygulaması ile ciltte kollajen üretimi uyarılır.

Medikal cilt bakımı, düzenli yaptırıldığı takdirde sadece ciltteki sebum ve nem dengesini korumak ve akabinde cildi temizlemekle kalmaz aynı zamanda ciltteki renk tonu farklılıklarını da giderir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 ila 4 hafta aralıklarla yapıldığında etkin sonuçlar alınan medikal cilt bakımı ile siz de cildinizin her daim nefes almasını sağlayabilir, güzel yaş almasına katkıda bulunabilirsiniz.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Burun Dolgusu

Yüz hatları eşsizdir. Günümüzde yapılan yanlış estetik uygul..

DAHA FAZLA