Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

Masseter Botoks

Çiğneme kası olarak da bilinen Masseter kası, kişinin yaşamsal temposunun yarattığı strese ve diş sıkma dediğimiz bruksizm hastalığına bağlı olarak büyüyebilmektedir. Masseter kasının büyümesi, yüzde daha köşeli ve geniş bir görünüme neden olur.

Ortalama 10 dakika süren ve klinik ortamda pratik bir şekilde yapılabilen Masseter botoksu ile güvenilir şekilde masseter kasına müdahalede bulunulabilir. Konforlu bir uygulama olan masseter botoksu ile alt yüz hattındaki mandibula açısının görünümü yumuşatılır ve masseter kasının büyümesi nedeni ile ortaya çıkan köşeli görünüm inceltilir.

Enjeksiyon yöntemi ile yapılan Masseter Botoksu uygulamasında amaç masseter kasının eskisi kadar güçlü şekilde kasılmasını engellemektir. Botoks sayesinde güçlü şekilde kasılamayan masseter kası da zamanla hacmini yitirir.

Estetik görünümün yanı sıra müdahale edilmediği takdirde çene, boyun ve baş ağrılarına neden olabilen, çene yapısında ileriki dönemde çeşitli sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet veren Bruksizm (diş sıkma problemi) de Masseter Botoksu uygulaması ile tedavi edilebilmektedir. Diş sıkma probleminin tedavi edilmesi oldukça önemlidir çünkü tedavi edilmeyen diş sıkma problemi yukarıda saydığımız sağlık sorunlarına ek olarak diş kayıplarına da neden olabilmektedir.

Kimler Masseter Botoksu uygulaması için adaydır?

18 yaş üzeri, çene bölgesindeki kas kütlesi nedeni ile köşeli bir yüz görünümüne sahip her kadın ve erkek masseter botoksu uygulaması için uygun bir adaydır. Masseter botoksunun kalıcılığı diğer botoks uygulamalarında olduğu gibi ortalama 4 ila 6 aydır. Yaklaşık olarak 10 dakikalık bir işlem olan masseter botoksu uygulamasının kalıcılığı, düzenli yapıldığı takdirde artış gösterebilmektedir.

Kişinin daha yumuşak ve oval bir yüz hattı kavuşmasına yardımcı olan masseter botoksu uygulaması, işlem yapılmasının akabinde ortalama 5 ila 7 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Botoks

Kadın erkek farketmeksizin kuşkusuz ki güzel yaş almak, her ..

DAHA FAZLA