Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta: info@lookesnisantasi.com GSM: +90 212 233 22 12

Botoks

Kadın erkek farketmeksizin kuşkusuz ki güzel yaş almak, her daim genç ve iyi görünmek hepimizin hayali. Yaş almaya bağlı olarak düşen cilt kalitemiz nedeni ile yaşımızı ele veren yerlerin başında gelen yüz bölgesi, her ne kadar çabuk deforme olmaya meyilli olsa da aynı oranda küçük müdahalelerle de iyi görünüme konforlu şekilde kavuşabileceğimiz yerlerin başında gelir.

Yaş almanın yüz bölgesinde getirdiği deformasyonların başında kaz ayağı dediğimiz göz çevresinde birbirine paralel şekilde oluşan ince kırışıklıklar gelir. Göz çevresine ek olarak alın bölgesinde de kızgınlık kırışıklığı dediğimiz kaş arasında dikey ve alın bölgesinde birbirine paralel yatay kırışıklıklar ortaya çıkar.

Yüz bölgesinde zamanla oluşan bu kırışıklıklara mimik kırışıklıkları denmektedir. Peki bu ne anlama geliyor?

Mimik kırışıklıkları, yüz bölgesinde tekrarlayan kas hareketleri sonucu ortaya çıkan kırışıklıklardır. Güldüğümüzde gözlerimiz kısıldığı için göz çevresi, kızdığımızda kaşlarımızı çattığımız için kaş arası, şaşırdığımızda/sinirlendiğimizde kaşlarımız kalktığı için alın bölgesinde kendini gösteren bu kırışıklıklar, zamanla cildimizin kalitesi düştüğü için ciltte yer edinmeye ve müdahale edilmediği takdirde de giderek derinleşmeye daha da belirginleşmeye başlarlar.

Konforlu ve güvenilir bir botoks uygulaması ile ortalama 15 dakikada bu kırışıklıklara ayrı ayrı müdahale edilebilmektedir. Herhangi bir iyileşme süresi gerektirmemesi sayesinde bir öğle arasında dahi rahatlıkla yaptırabileceğiniz botoks uygulaması sonrasında sosyal hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Enjeksiyon yolu ile yapılan botoks uygulaması, işlemden birkaç gün sonra tam anlamıyla kendini gösterir ve kalıcılık süresi ortalama 4 ila 6 ay arasında değişiklik gösterir. Düzenli yaptırılan botoks uygulamalarında bu sürenin uzadığı bilinmektedir.

Cilt yüzeyinde kendini gösteren mimik kırışıklıklarının yanı sıra söz konusu aşırı terleme olduğunda da botoks uygulamasından fazlasıyla yararlanmaktayız.

Terleme bir problem olmamakla birlikte aşırı terleme bir sorundur. Kişinin sosyal hayatını, özel hayatını, partneri olan ilişkisini etkiler. Bu olumsuz etkiler sonucunda kişi, kendini izole etmeye meyilli hale gelir ve öz güven problemleri yaşamaya başlar. Bu nedenle sağlığın yanı sıra aşırı terlemenin sosyal bir sorun olduğunu söyleyebiliriz.

Koltuk altı, el ve ayak tabanına yapılacak ve aynı gün sosyal hayatınıza rahatlıkla dönebileceğiniz bir botoks uygulaması ile aşırı terleme problemini geride bırakmanız mümkündür. Tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi ortalama 4 ila 6 ay kalıcılığı olan botoks ile aşırı terleme tedavisi sonrası, kıyafetlerinizdeki sarı lekelerden ve aşırı terlemenin yarattığı rahatsız edici ıslaklıktan kurtulabilirsiniz. Botoks ile aşırı terleme tedavisinde, botoks uygulaması eğer düzenli şekilde yaptırılırsa tıpkı kırışıklık tedavisinde olduğu gibi kalıcılık süresi artmaktadır.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alın Dolgusu

Yaş alma beraberinde pek çok deformasyonu da getiren bir sür..

DAHA FAZLA

Ameliyatsız Hollywood Estetiği

Yüz formumuz bizim genç ve dinamik bir görünüme sahip olmamı..

DAHA FAZLA

Badem Göz Uygulaması

Günümüzde Hollywood ünlülerinin sıkça tercih ettiği badem gö..

DAHA FAZLA

Botoks

Kadın erkek farketmeksizin kuşkusuz ki güzel yaş almak, her ..

DAHA FAZLA